Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Rośliny łatwe w uprawie — które warto kupić? Sprawdź, czego potrzebują

Spis treści
- Uprawa roślin z dalekich krajów
- Jakie są rośliny łatwe w uprawie?
- Jak poprawić warunki uprawy roślin?
Uprawa roślin nie musi być wymagająca. Flora umie się przystosować do człowieka. Nawet jeśli zapominasz o roślinach, one i tak mogą kwitnąć. Oczywiście potrzebują co jakiś czas, by na nie spojrzeć. Nie wszystkie jednak wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Poznaj zieleń, którą łatwo się hoduje. Możesz się cieszyć obecnością natury, nawet jeśli jesteś zapracowany. Odkryj też patent, który, bez twojego wysiłku, znacznie ułatwi roślinom rozwój.
Uprawa roślin z dalekich krajów
Dużym zainteresowaniem cieszy się dzisiaj uprawa roślin doniczkowych, które pochodzą z krajów o innym klimacie. Transportuje się je z Afryki, Azji czy Ameryki Południowej. Wiele gatunków rozmnażanych jest w szkółkach roślin. Niektóre są na tyle odporne, że rozwijają się w naszych ojczystych warunkach. Nie wszystkie egzotyczne kwiaty potrzebują dużo ciepła i nieustannej wilgoci. Jeśli nie masz głowy do uprawy roślin, to zobacz nasze żelazne propozycje.
Przeczytaj również: Lampy do uprawy roślin. Czym są i jakie najlepiej wybrać?
Jakie są rośliny łatwe w uprawie?
Brak słońca, chłód, sucha ziemia — są rośliny, które to zniosą. Poniżej prezentujemy piątkę z nich, wraz z uwagami na temat ich pielęgnacji.
Monstera
Obecnie bardzo modna roślina. Projektanci wnętrz bardzo ją sobie ostatnio upodobali. Jest częstym wzorem na tkaninach i głównym motywem na obrazkach. Ma duże, ciemnozielone liście z dziurami. Rośnie w cieniu i półcieniu. Lubi, kiedy powietrze jest wilgotne. Nie znosi za to ciężkiego podlewania. Osiąga wysokość około 2 metrów.
Aloes
Jak to sukulent, nie potrzebuje wiele podlewania. Co ciekawe, wręcz trzeba go przesuszać. To jednak celowe działanie. Aloes gnije z nadmiaru wody, zwłaszcza w zimie. Dobrze się czuje w nasłonecznionym miejscu. Nie musisz jednak kłaść go na parapecie. Jego zaletą są zdrowotne właściwości: w zielonych liściach kryje się sok. Wykorzystuje się go do pielęgnacji włosów i twarzy.
Zamiokulkas
Ta roślina potrzebuje miejsca tak jak monstera. Ma dosyć elegancki wygląd. Potrafi trzymać formę przez miesiąc bez podlewania! To absolutny heros. Poza dobrze czuje się w cieniu. Trzeba jej zapewniać lekko wilgotne podłoże.
Sansewieria
Sansewieria to tzw. wężownica i “język teściowej”. Jej sztywne liście doceniają słońce, ale przeżyją i bez niego. Mają moc oczyszczania powietrza z toksyn. Produkują też dużo tlenu. Sansewierii nie można za często i za dużo podlewać. Radzi sobie z suchym powietrzem i niedostatkiem wody.
Grubosz
Grubosz ma grube, okrągłe liście — magazynuje w nich wodę. Zwie się “drzewkiem szczęścia”. Łatwiej jest go przelać niż przesuszyć. Żyje wiele lat. Rozrasta się przy dobrym traktowaniu.
Jak poprawić warunki uprawy roślin?
Wiosna i lato to pory roku, które nadają się na hodowlę kwiatów. Co jednak z jesienią i zimą? Pewien nowoczesny patent sprawia, że uprawa roślin ozdobnych i innych jest efektywna. W tym celu wykorzystuje się specjalne lampy. Emitują one światło o różnej długości fal. Może mieć ono barwę: niebieską, czerwoną, podczerwieni i ultrafioletu. Każde z tych kolorów inaczej oddziałuje na roślinę. Wpływają one na jej wzrost i wytwarzanie fotosyntezy. Rodzaje lamp do uprawy roślin to: LED, HPS i MH oraz CFL.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana